Технологія створення протифільтраційних завіс струменями високого тиску

Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 

О.Б. Владико. Технологія створення протифільтраційних завіс струменями високого тиску. Д.: Національний гірничий університет, 2010. – 85 с. – Рос. мовою.

Монографія присвячена питанням створення протифільтраційних завіс навколо підземних виробок неглибокого закладення, підземних споруд і відстійників шкідливих речовин. На базі теоретичних і експериментальних досліджень обґрунтовані технологічні параметри створення протифільтраційних завіс струменями високого тиску закріплюючого розчину. Встановлено, що геометричні параметри і фізико-механічні властивості створюваної завіси залежать від густини закріплюючого розчину і щільності породи, що закріплюється, ударної в’язкості породи, тиску струменя закріплюючого розчину, діаметра сопла.

Розроблено методику створення елементів завіс в дисперсній породі, що дозволяє визначати обсяги закріплюючого розчину в дисперсній породі, від якого залежать фільтраційні і міцнісні властивості завіси. В результаті експериментальних досліджень встановлена довжина елементу і товщина завіс. На основі експериментальних досліджень установлено закономірності впливу якості і кількості закріпляючого розчину і тиску нагнітання на коефіцієнт фільтрації і міцність породо-цементних елементів.

Монографія може бути корисною для студентів, науково-педагогічних і науково-технічних співробітників вищих навчальних закладів, науково-дослідних інститутів та проектних організацій, а також інженерно-технічних робітників будівельних і гірничих підприємств.

Відвідувачі

3232577
Сьогодні
За місяць
Всього
430
1002
3232577

Гостьова книга

Якщо у вас є питання, побажання або пропозиції, ви можете написати їх у нашій «Гостьовій книзі»

Реєстраційні дані

ISSN (print) 2071-2227,
ISSN (online) 2223-2362.
Журнал зареєстровано у Міністерстві юстиції України.
Реєстраційний номер КВ № 17742-6592ПР від 27.04.2011.

Контакти

49005, м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 19, корп. 3, к. 24 а
Тел.: +38 (056) 746 32 79.
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ви тут: Головна Про журнал редакційна колегія UkrCat Монографії Монографії 2010 Технологія створення протифільтраційних завіс струменями високого тиску