Електромагнітний процес в електричній моделі відцентрового насоса
- Деталі
- Категорія: Електротехнічні комплекси та системи
- Останнє оновлення: 09 липня 2014
- Опубліковано: 08 липня 2014
- Перегляди: 4151
Автори:
Реферат:
Мета. Проаналізуватиелектромагнітний процесв електричній моделі відцентрового насоса із двозавитковим спіральним відводом для доведення адекватності моделювання та подальшого використання при розробці рекомендацій щодо підвищення енергоефективності функціонування гідравлічних систем чи їх обʼєктів.
Методи. У дослідженні застосований операторний метод розвʼязку системи диференціальних рівнянь, складених за методом вузлових напруг.
Результати. Враховуючи особливості схеми перетворювача, що досліджується в роботі, та складний алгоритм комутації струму вентилями, аналіз проведений для двох інтервалів часу: комутаційного та позакомутаційного. При цьому отримані аналітичні співвідношення для розрахунку основних показників робочого процесу: випрямленого струму, випрямленої напруги, струму комутації, струмів вихідних віток половин моделі. Струм комутації та струми вихідних віток половин моделі, розраховані за параметрами тестового режиму, зображені графічно. Результати схемотехнічного моделювання того ж тестового режиму також представлені графічно. Порівняльний аналіз зазначених кривих показує їх збіг як за формою, так і за числовими значеннями, що є підтвердженням адекватності моделі та результатів моделювання.
Наукова новизна. Робота є складовою комплексного дослідження, спрямованого на створення основ нового наукового напряму, повʼязаного із застосуванням методу електричного моделювання для аналізу процесів гідравлічних систем. Дослідження проведене стосовно одного з розроблених авторами напівпровідникових перетворювачів електричної енергії, що можуть бути використані як електричні моделі відцентрових насосів. Цей перетворювач є несиметричним через різні параметри елементів вихідних віток моделі та моделює насос з непарною кількістю лопатей робочого колеса. Такі дослідження проведені вперше, а отримані при цьому результати показують, що випрямлений струм у досліджуваній електричній моделі має 14 пульсацій на період і значно меншу глибину пульсацій, ніж його складові. Кут комутації струму вентилями половин моделі різний: більший у половині моделі з більшим струмом, менший – у частині моделі з меншим струмом.
Практична значимість. Методи суто електричного моделювання дозволяють аналізувати робочі процеси в гідравлічних системах не лише в усталених режимах, але й у перехідних. Причому, електричний аналіз є більш швидким, а його результати більш інформативними.
Список літератури / References:
1. Патент UA № 67781, МПК G06G 7/00. Спосіб створення електричної моделі відцентрового насоса / В.С. Бойко,
В.В. Бойко, М.І. Сотник − u 2011 08267; заявл. 01.07.2011; опубл. 12.03.2012; Бюл. № 5.
Boiko, V.S., Boiko, V.V. and Sotnyk, M.I. (2012), Method of creation of electrical model of centrifugal pump: patent UA
No. 67781, MPK G06G 7/00., u 2011 08267. Patent was declared 01.07.2011. Patent was issued 12.03.2012, bulletin No.5.
2. Костышин В.С. Моделирование режимов работы центробежных насосов на основе электрогидравлической аналоги / Костышин В.С. − Ивано-Франковск, 2000. – 163с.
Kostyshin,V.S. (2000), Modelirovanie regimov raboty centrobegnykh nasosov na osnove elektrogidravlitcheskoy analogii [Modeling of Centrifugal Pump Operation Modes Based on Electrohydraulic Analogy], Ivano-Frankovsk, Ukraine.
2014_3_sotnyk
2014-07-08 469.97 KB 1374