Визначення сили блокованого різання та коефіцієнта енергоємності розпушування ґрунту

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Authors:

С.В.Кравець, д-р техн. наук, проф., Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне, Україна, e-mail: sashastinio@ gmail.com

О.В.Стіньо, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне, Україна, e-mail: sashastinio@ gmail.com

Abstract:

Мета. Основні параметри розпушувачів ґрунту визначаються за умови, що сила різання та коефіцієнт енергоємності розпушування ґрунту є мінімальними. Для забезпечення мінімальної енергоємності процесу розпушування ґрунту, обґрунтування параметрів робочих органів необхідно проводити з урахуванням критичної глибини розпушування, оскільки розпушування ґрунту на критичній глибині забезпечує найменшу енергоємність. Отже, постає необхідність визначити сили блокованого різання та коефіцієнта енергоємності розпушування на критичній глибині.

Методика. Математичне моделювання процесів різання та розпушування ґрунту.

Результати. Для визначення сили блокованого різання ґрунту на критичній глибинні приймаємо, що ґрунт – однорідне ізотропне середовище, що характеризується зчепленням, внутрішнім і зовнішнім тертям, міцністю, вологістю. У відповідності до схеми взаємодії робочого органу з ґрунтом (після проектування всіх сил на горизонтальну вісь) отримуємо рівняння рівноваги, з якого визначаємо силу блокованого різання ґрунту на критичній глибинні з урахуванням того, що ширина різання ґрунту змінюється зі зміною глибини розпушування та кута різання робочого органу, для забезпечення розпушування на критичній глибині. При відношенні сили блокованого різання ґрунту до площі поперечного перерізу розпушеного ґрунту отримуємо коефіцієнт енергоємності розпушування ґрунту на критичній глибинні. Із математичної моделі, для визначення сили блокованого різання та коефіцієнта енергоємності розпушування ґрунту, були обґрунтовані ширина й кут різання робочих органів розпушувачів, що працюють при блокованому різанні ґрунту.

Наукова новизна. Полягає в отриманні на критичній глибині аналітичної залежності для визначення сили блокованого різання ґрунту й коефіцієнта енергоємності процесу розпушування ґрунту з урахуванням критичної глибини різання та фізико-механічних властивостей ґрунту.

Практична значимість. Встановлені оптимальні значення кутів та ширини різання робочих органів розпушувачів, що працюють при блокованому різанні на критичній глибинні в залежності від глибини розпушування та фізико-механічних властивостей ґрунту.

Reference / Список літератури

1. Pashkov A.P., 2008. Resursozberihayuchi tehnolohiyi v hirnytstvi [Energy saving technologies in mining], Kyiv: NTUU “KPI”.

Пашков А.П. Ресурсозберігаючі технології в гірництві / Пашков А.П. – К.: НТУУКПІ‟, 2008. – 102 с.

2. Kravets S.V., 1999. Hruntozahysni ta enerhozberihaiuchi mashyny dlia prokladannia pidzemnykh komunikatsii [Soil protective and energy-saving machines for laying of underground communications], Rivne: RDTU.

Кравець С.В. Грунтозахисні та енергозберігаючі машини для прокладання підземних комунікацій / Кравець С.В. – Рівне: РДТУ, 1999. – 278 с.

3. Khmara L.A., 2010. Mashyny dlia zemlianykh robit [Earth-Moving Machines], Rivne-Dnipropetrovsk-Kharkiv.

Машини для земляних робіт / [Хмара Л.А. та ін.] – Рівне-Дніпропетровськ-Харків, 2010. – 557 с.

4. Panov I.M., and Vetokhin V.I, 2008, Fizicheskie osnovy mekhaniku pochv [Physical fundamentals of soil mechanics], Kyiv: “Feniks”.

Панов И.М. Физические основы механики почв / Панов И.М., Ветохин В.И. – К.: „Феникс‟, 2008. – 266 с.

5. Shvets V.B., Boyko I.P., Vynnykov Yu.L., and Zocenko O.O., 2014. Mehanika gruntiv. Osnovy ta fundamenty [Soil Mechanics. Bases and Foundations], Dnipropetrovsk “Porohu”

Механіка ґрунтів. Основи та фундаменти / [Швець В.Б., Бойко І.П., Винников Ю.Л. та ін.] – Дніпропетровськ: „Пороги‟, 2014. – 231 с.

Files:
03_2016_Kravets
Date 2016-07-29 Filesize 526.92 KB Download 922

Відвідувачі

7348436
Сьогодні
За місяць
Всього
2410
37939
7348436

Гостьова книга

Якщо у вас є питання, побажання або пропозиції, ви можете написати їх у нашій «Гостьовій книзі»

Реєстраційні дані

ISSN (print) 2071-2227,
ISSN (online) 2223-2362.
Журнал зареєстровано у Міністерстві юстиції України.
Реєстраційний номер КВ № 17742-6592ПР від 27.04.2011.

Контакти

49005, м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 19, корп. 3, к. 24 а
Тел.: +38 (056) 746 32 79.
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ви тут: Головна Архів журналу за випусками 2016 Зміст №3 2016 Розробка родовищ корисних копалин Визначення сили блокованого різання та коефіцієнта енергоємності розпушування ґрунту