Дослідження впливу високого тиску на міцність будівельних матеріалів при їх виготовленні з відходів промислового виробництва

Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 

Автори:

С.М. Рева, кандидат технічних наук, доцент, Державний вищий навчальний заклад „Національний гірничий університет“, доцент кафедри будівництва і геомеханіки, м. Дніпропетровськ, Україна

І.І. Усик, кандидат технічних наук, доцент, Державний вищий навчальний заклад „Національний гірничий університет“, декан факультету будівництва, м. Дніпропетровськ, Україна

О.В. Мандрікевич, Державний вищий навчальний заклад „Національний гірничий університет“, аспірантка, м. Дніпропетровськ, Україна

В.С. Рева, Трест „Південне транспортне будівництво“, інженер, м. Дніпропетровськ, Україна

Реферат:

За останні десять років в Україні накопичено значну кількість відходів гірничодобувної, металургійної та хімічної галузей промисловості, що погіршують екологічну ситуацію в країні, і які можна використовувати для виробництва будівельних матеріалів, таких як цегла та стінові блоки.

Нинішні технології для створення даної продукції енерговитратні. Тому мета даної роботи – дослідження холодного пресування будівельних матеріалів при великих питомих навантаженнях. У зв’язку з цим було виконано дослідження для визначення головних показників, необхідних для проектування обладнання і складу сумішей для виготовлення будівельних матеріалів.

Дослідження проводилися, в основному, за двома важливими напрямами для стінових будівельних матеріалів: міцність і теплопровідність. Це пояснюється, у першу чергу, тим, що матеріал наповнювача має низький внутрішній зв’язок, а, по-друге, наявністю мікротріщин у роздробленому матеріалі. Встановлено, що на формування міцності впливають такі показники: клас крупності мінеральних часток і процентне співвідношення крупних і дрібних мінеральних часток. Для зменшення теплопровідності наявність у роздробленому матеріалі мікротріщинуватості є невід’ємною складовою. Використання відходів виробництва для виготовлення будівельних матеріалів зменшує негативне екологічне навантаження на регіони, де знаходяться відвали і хвостосховища первинного виробництва.

Виконані дослідження є основою для створення нормативної документації з проектування обладнання та розробки технологічних схем виготовлення стінових матеріалів.

Список літератури / References:

1. Рева С.М. Шахтні відходи – сировинна база для будівельних матеріалів / С.М. Рева, В.С Рева., І.І. Усик // Науковий вісник НГА України. – Дніпропетровськ: НГА України. – 1998. №1. – С. 84–86.

Reva, S.M., Reva, V.S. and Usyk, I.I. (1998), “Mine waste is raw material base for building materials”, Naukovyi visnyk Natsionalnoi hirnychoi akademii Ukrainy, no.1, Dnepropetrovsk, pp. 84–86.

2. Рева С.М. Виготовлення стінових матеріалів нетрадиційним методом / С.М. Рева, І.І. Усик // Науковий вісник НГА України – Дніпропетровськ: РІК НГА України, 1999, №4. – С. 67–69.

Reva, S.M. and Usyk, I.I. (1999), “Production of wall materials by nonconventional method”, Naukovyi visnyk Natsionalnoi hirnychoi akademii Ukrainy, Dnepropetrovsk: RIK NHA Ukrainy, no.4, pp. 67–69.

Files:
2012_01_reva
Date 2013-02-18 Filesize 279.91 KB Download 643

Відвідувачі

3024856
Сьогодні
За місяць
Всього
144
22381
3024856

Гостьова книга

Якщо у вас є питання, побажання або пропозиції, ви можете написати їх у нашій «Гостьовій книзі»

Реєстраційні дані

ISSN (print) 2071-2227,
ISSN (online) 2223-2362.
Журнал зареєстровано у Міністерстві юстиції України.
Реєстраційний номер КВ № 17742-6592ПР від 27.04.2011.

Контакти

49005, м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 19, корп. 3, к. 24 а
Тел.: +38 (056) 746 32 79.
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ви тут: Головна Архів журналу за розділами Екологія Дослідження впливу високого тиску на міцність будівельних матеріалів при їх виготовленні з відходів промислового виробництва