Генетичні різновиди верхньоюрських мармурованих вапняків Криму

Рейтинг користувача:  / 2
ГіршийКращий 

Автори:

О.П. Матюшкіна, Державний вищий навчальний заклад „Національний гірничий університет“, аспірантка кафедри геології та розвідки родовищ корисних копалин, м. Дніпропетровськ, Україна

Реферат:

Мета. Метою досліджень є виявлення генетичних особливостей мармуризованих вапняків і закономірностей їх розподілу в межах головної гряди Кримських гір.

Методика. Теоретичною та методологічною базою дослідження є наукові розробки вітчизняних і зарубіжних дослідників у сфері формування карбонатних товщ на основі фауністичних визначень. При цьому використовувалися геологічні спостереження в польових умовах, лабораторні роботи з підготовки спеціальних шліфів і зразків для петрографічних, мінералогічних досліджень.

Результати. Як показали результати досліджень, усі верхньоюрські мармуризовані вапняки мають уламкову текстуру і включають у себе два інгредієнти (уламки і цемент), що формуються в певній послідовності. З урахуванням речовинного складу цементу і уламків виділено два генетичні різновиди мармуризованих вапняків Криму: мармуризовані вапняки з карбонатним цементом, що, у свою чергу, поділяються на зернисті, брекчієві, пізолітові; мармуризовані вапняки з глинисто-карбонатним цементом – брекчієві, коралові.
На першій стадії відбувається накопичення уламкового матеріалу в зонах седиментації – схилові зони коралових рифів, карстові воронки, тріщини відриву, прибережно-морські зони, русла річок. Другий етап – стадія діагенезу, це ущільнення уламкового матеріалу і його цементація. Склад цементу вказує на конкретне місце накопичення опадів у басейнах седиментації і джерелах зносу.
Виділено генетичні різновиди верхньоюрських вапняків Криму. Дана речовинна характеристика мінералогічного складу вапняків. Визначено петрографічні особливості їх мінерального складу. Проаналізовано етапи послідовності утворення верхньоюрських мармуризованих вапняків.

Наукова новизна. Уперше розроблена генетична класифікація верхньоюрських мармурованих вапняків, в основу якої покладено речовинний склад цементу і уламків.

Практична значимість. Уперше представлена можливість розчленування і кореляції верхньоюрських мармурованих вапняків на генетичній основі.

Список літератури / References:

1. Атлас структурных компонентов карбонатных пород / [Фортунова Н.К., Карцева О.А., Баранова А.В., Агафонова Г.В., Офман И.П.] – М.: ВНИГНИ, 2005. – 440 с. – ISBN 5-900941-14-0
Fortunova, N.K., Kartseva, O.A., Baranova, A.V., Agafonova, G.V. and Ofman, I.P. (2005), Atlas strukturnykh komponentov karbonatnykh porod [Atlas of the Structural Components of Carbonate Rocks], VNIGNI, Moscow, Russia, ISBN 5-900941-14-0

Files:
2012_4_matyushkina
Date 2013-08-13 Filesize 355.57 KB Download 1577

Відвідувачі

6681273
Сьогодні
За місяць
Всього
2344
185461
6681273

Гостьова книга

Якщо у вас є питання, побажання або пропозиції, ви можете написати їх у нашій «Гостьовій книзі»

Реєстраційні дані

ISSN (print) 2071-2227,
ISSN (online) 2223-2362.
Журнал зареєстровано у Міністерстві юстиції України.
Реєстраційний номер КВ № 17742-6592ПР від 27.04.2011.

Контакти

49005, м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 19, корп. 3, к. 24 а
Тел.: +38 (056) 746 32 79.
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ви тут: Головна Архів журналу за розділами Геологічні науки Генетичні різновиди верхньоюрських мармурованих вапняків Криму