Процес рецензування рукописів
- Деталі
- Категорія: Публікаційна етика
- Останнє оновлення: 25 грудня 2017
- Опубліковано: 10 липня 2017
- Перегляди: 6663
Редакція журналу «Науковий вісник НГУ» проводить перевірку всіх матеріалів, що надходять, на наявність плагіату. У разі виявлення в рукописі статті раніше опублікованих матеріалів інших авторів або повторення своїх даних (включаючи рисунки, таблиці та матеріали з авторефератів дисертацій) рукопис відхиляється без права доопрацювання. Просимо авторів попередньо перевірити свої матеріали за програмою Антиплагіат.
Усі рукописи на першому рівні рецензування оцінюються редакторами на предмет відповідності тематичній спрямованості журналу згідно зі Свідоцтвом про державну реєстрацію: «Висвітлення актуальних проблем гірничодобувної та енергетичної галузей промисловості».
Потім на другому рівні рукопис направляється на зовнішнє рецензування фахівцю відповідного наукового напряму. Процедура передбачає «подвійне сліпе» рецензування, коли ані рецензент, ані автор не мають доступу до прізвищ один одного.
На третьому рівні рукопис проходить відкрите рецензування доктором наук відповідного профілю, чиє прізвище з рецензії-рекомендації буде надруковане в журналі.
На четвертому рівні рукопис проходить рецензування (оцінку) Експертною комісією, яка дає висновок щодо можливості опублікування матеріалів у пресі та інших засобах масової інформації, а також розміщення в мережі Internet.
У разі необхідності доопрацювання рукопису:
- зверніть увагу на всі зауваження рецензента й редактора;
- виділіть доопрацьовані абзаци яким-небудь кольором і опишіть усі зміни в рукописі в листі;
- виконайте всі додаткові експерименти або аналізи, що рекомендує рецензент, або дайте обґрунтування їх непотрібності;
- у листі опишіть окремо всі моменти, з якими Ви згодні з рецензентом, і з якими не згодні;
У разі отримання відмови в публікації автор має право коректно й науково обґрунтовано відповісти на зауваження рецензента чи редактора, і таким чином, після нового рецензування, може домогтися публікації статті.
Якщо процес розгляду статті та час очікування виходу її із друку не влаштовує автора, важливо повідомити редакцію про те, що він забирає з редакції рукопис, перш ніж подавати його до іншого журналу.