Синтез оптимального регулятора температури ванни в електродуговій печі-міксері
- Деталі
- Категорія: Фізичні процеси
- Останнє оновлення: Середа, 25 грудня 2013, 11:10
- Опубліковано: Середа, 19 грудня 2012, 11:03
- Перегляди: 5255
Автори:
Д.О. Дьомін, кандидат технічних наук, доцент, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», професор кафедри ливарного виробництва, м. Харків, Україна
Реферат:
Мета. Вибір процедури синтезу оптимального регулятора температури розплаву в електродуговій печі-міксері, отримання математичного опису, що дозволяє вирішити задачу синтезу регулятора, і розробка способів оцінювання температури розплаву за ходом процесу до видачі розплаву на ливарний конвеєр.
Методика. Методом вирішення поставленої задачі оптимального керування був обраний принцип максимуму Понтрягіна, а для оцінювання параметрів, що описують об’єкт управління, використовувалася процедура отримання рівняння регресії.
Результати. Сформульовано проблеми, без вирішення яких не представляється можливим рішення задачі синтезу оптимального регулятора температури ванни електродугової печі, що працює сумісно з ливарним конвеєром. Показано, що серед них може бути виділено відсутність математичного опису об’єкта управління та складність безпосереднього оцінювання параметрів, що описують процес. Запропоновано процедуру оцінювання температури ванни за ходом процесу термогодинної обробки розплаву, що знаходиться в електропечі-міксері, засновану на побудові рівняння регресії, що описує температурний профіль ванни, та дозволяє подолати основну складність синтезу оптимального регулятора, пов’язану з неможливістю вимірювання параметрів, що описують об’єкт управління.
Наукова новизна. Запропонований варіант математичного опису об’єкта управління дозволяє вирішити задачу синтезу оптимального регулятора температури в умовах, коли параметри, що описують процес, не підлягають безпосередньому виміру. Застосування отриманого при цьому оптимального регулятора дозволяє отримувати оптимальні, у розумінні швидкодії, перехідні процеси в об’єкті регулювання.
Практична значимість. Полягає в тому, що застосування запропонованого регулятора на промислових електродугових печах, що виконують роль міксера на плавильно-заливальній дільниці цеху, забезпечує можливість доведення хімічного складу розплаву до заданого за найкоротший термін при мінімальних енергетичних витратах. Наслідком цього є зниження можливих простоїв ливарного конвеєра з причини відсутності якісного розплаву та зниження витрат технологічної електроенергії на етапі термогодинної обробки розплаву.
2012_6_demin | |
2013-12-24 667.33 KB 1349 |