Розробка багатофункціональної географічної бази даних для управління інфраструктурою міста Хошимін (В’єтнам)

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Authors:


Хань Хонг Тран*, orcid.org/0000-0002-8771-8351, Ханойський гірничо-геологічний університет, Факультет геоматики та управління земельними ресурсами, м. Ханой, Соціалістична Республіка В’єтнам, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Хієн Ту Тхі Нгуєн, orcid.org/0009-0009-2771-9748, Технологічна компанія Вегастар Лімітед, м. Ханой, Соціалістична Республіка В’єтнам

* Corresponding author e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


повний текст / full article



Naukovyi Visnyk Natsionalnoho Hirnychoho Universytetu. 2025, (2): 197 - 205

https://doi.org/10.33271/nvngu/2025-2/197



Abstract:


Географічна інформаційна система (ГІС) ‒ це технологія, призначена для збору, зберігання, аналізу, управління, відображення й оновлення даних про місцезнаходження, що інтегрує різні типи даних із різних джерел. Найважливішим компонентом ГІС є база даних, яка впорядковує та зберігає дані у структурованому форматі, що дозволяє ефективно знаходити первинну інформацію й керувати нею. Географічна база даних відіграє важливу роль у різних сферах, включаючи соціально-економічний розвиток, національну безпеку й оборону, управління природними ресурсами та охорону навколишнього середовища, транспортування й експлуатацію природних ресурсів. База даних міської технічної інфраструктури є однією із ключових баз даних, що підтримують розвиток «розумних» міст.


Мета.
Розробка багатофункціональної географічної бази даних масштабу 1:2 000 для регіону міста Хошимін, В’єтнам, з якої будуть вилучені данні різних рівнів для підтримки управління міською технічною інфраструктурою в досліджуваному регіоні.


Методика.
Дослідження складається з декількох основних етапів, зокрема сканування за допомогою LiDAR, цифрова фотозйомка, збір й обробка даних, цифрове картографування зображень, стандартизація цифрових моделей рельєфу, векторизація географічних об’єктів і польові дослідження зі збору атрибутивних даних для географічних об’єктів. У подальшому процес включає інтеграцію спеціалізованих карт з існуючими топографічними картами масштабу 1:2 000 з метою стандартизації географічних даних. На наступному етапі створюється географічна база даних і редагується топографічна карта масштабу 1:2 000 за допомогою програмного забезпечення ArcGIS. На завершення з географічної бази даних будуть вилучені рівні даних, пов’язані з міською технічною інфраструктурою.


Результати.
Розроблена географічна база даних, що складається із семи блоків: кордони, гідрологія, геодезія, населення, топографія, дорожній рух і покриття, а також створена топографічна карта міста Хошимін масштабу 1:2 000. Крім того, із географічної бази даних були вилучені базові рівні даних міської технічної інфраструктури з метою підтримки управління міською інфраструктурою.


Наукова новизна.
Це дослідження є першим, у межах якого створена географічна база даних масштабу 1:2 000 та вилучені з неї данні різних рівнів міської інфраструктури для експериментального району міста Хошимін, В’єтнам.


Практична значимість.
Результати дослідження сприятимуть удосконаленню інформаційної системи управління міською технічною інфраструктурою, що дозволить місцевій владі розробляти відповідну політику та оптимізувати управлінські процеси більш ефективно та результа­тивно.


Ключові слова:
географічна база даних, міська інфраструктура, управління технічною інфраструктурою, Хошимін, В’єтнам

 

Попередні статті з поточного розділу:

Відвідувачі

9666689
Сьогодні
За місяць
Всього
23
806119
9666689

Гостьова книга

Якщо у вас є питання, побажання або пропозиції, ви можете написати їх у нашій «Гостьовій книзі»

Реєстраційні дані

ISSN (print) 2071-2227,
ISSN (online) 2223-2362.
Журнал зареєстровано у Міністерстві юстиції України.
Реєстраційний номер КВ № 17742-6592ПР від 27.04.2011.

Контакти

49005, м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 19, корп. 3, оф. 24 а
Тел.: +38 (066) 379 72 44.
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ви тут: Головна Головна UkrCat Архів журналу 2025 Зміст №2 2025 Розробка багатофункціональної географічної бази даних для управління інфраструктурою міста Хошимін (В’єтнам)